Virtuální sídlo společnosti v mezích zákona

Sídlit v Praze znamená pro firmy hned několik výhod. Zvyšují svoji prestiž. Jsou dostupnější pro obchodní partnery. Mohou minimalizovat počet kontrol ze strany finančního úřadu. Metropole je totiž velká, plná příležitostí a možností dalšího rozvoje. Finanční správa ale nyní vystupuje proti virtuálním sídlům. Jaké mají regionální společnosti možnosti? Co je a co není považováno za firemní sídlo?

Chceme důkazy, že firmu řídíte z Prahy – i tak by se dala interpretovat výzva Generálního finančního ředitelství (GFŘ). To začátkem února vybídlo firmy, aby oznámily, kde skutečně sídlí. Zákon operuje s pojmem skutečné sídlo, které je definováno zákonem č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Skutečným sídlem je podle legislativy „adresa místa vedení osoby povinné k dani, kterou se rozumí místo, kde jsou přijímána zásadní rozhodnutí týkající se jejího řízení, popřípadě místo, kde se schází její vedení.“

Skutečné sídlo společnosti definuje i zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu. Ten klade důraz na to, že sídlem společnosti je místo, kde působí její vedení. Jinak řečeno, v tomto smyslu jde o adresu, ze které je firma skutečně řízena. Podstatné tedy je, že jde o místo, kde jsou přijímána rozhodnutí, kde se konají porady vedení nebo další klíčové schůzky. Ty mohou probíhat i na virtuálním sídle společnosti – součástí pronájmů jsou totiž i konferenční nebo zasedací místnosti. Jako důkaz lze přitom použít zápisy z porad, pozvánky na zasedání a další dokumenty.

Virtuální sídlo a další možnosti

Smyslem virtuálních sídel je poskytnutí prestižní adresy firmám, které působí v regionech, a je pro ně klíčové mít hlavní sídlo v Praze. Služba virtuální kanceláře, kterou připravila společnost Scott & Weber toho ale zahrnuje mnohem víc. Protože společnost provozuje skutečné a plně vybavené kanceláře určené k pronájmu, může firmám využívajícím virtuální sídla poskytnout služby telefonních operátorek nebo přístup do zasedacích místností.

Společnosti, které uvažují o podnikání z pražské metropole, mají na výběr celou řadu možností, které společnost Scott & Weber přizpůsobuje požadavkům klientů. K dispozici jsou různé typy podnájmů a služeb, jako je třeba hotdesk, sdílené kanceláře (coworking), privátní fulltime kanceláře (tzv. serviced office) nebo právě pronájem reprezentativních zasedacích místností.

Jinak řečeno, společnost Scott & Weber klientům splnění podmínek pro skutečné sídlo zajišťuje. To je možné proto, že kromě virtuálního sídla připravila také řadu dalších doplňkových služeb. Jde třeba o příležitostný pronájem denní kanceláře, konferenční místnosti nebo administrativních služeb.

Flexibilita i dostupnost lukrativních kanceláří

Výhodou pronájmu vybavených kanceláří, virtuálních sídel nebo dalších řešení od společnosti Scott & Weber je flexibilita i dostupnost. Je to právě flexibilita, která umožňuje klientům efektivně růst současně s tím, jak se rozvíjí jejich podnikání. Na začátku si klient může například pronajmout denní kancelář na menší časový fond v měsíci nebo využít místa ve sdílené kanceláři. Mnohdy si klient jen do administrativních prostor registruje sídlo a podniká třeba z domova. Jak roste, rozšiřují se i prostory nebo služby, které využívá.

Klíčovým slovem, které vystihuje kanceláře Scott & Weber, je dostupnost. Kancelářská centra jsou umístěná ve vybraných lokalitách v Praze 1 (Revoluční 7), v Praze 4 (Budějovická alej), v Praze 5 (Anděl Park Smíchov) a v Praze 10 (Garden Eleven). Kanceláře jsou finančně dostupné začínajícím, velkým i nadnárodním firmám. Důležitou úlohu hraje i dopravní dostupnost a strategické umístění budov.

Nezávazná poptávka

Zašlete nám svůj dotaz a nezávaznou nabídku obdržíte obratem nebo nás můžete kontaktovat na tel. čísle:
601 389 500
800 550 570 (zelená linka)