Doporučujeme

Scott & Weber nabízí 6 atraktivních adres pro sídlo vaší společnosti

Bydlet můžeme tam, kam patří naše srdce. Někdo je nejšťastnější v ruchu velkoměsta, jiný v domečku na malebné vesnici. Důležité je, kde je nám dobře. To samé platí pro podnikání.  Díky profesionálním poskytovatelům sídel a denních kanceláří můžeme pracovat prakticky kdekoliv. Záleží jen na nás.

Každá společnost musí mít své sídlo firmy, aby mohla být zapsána v obchodním rejstříku. Je to dáno zákonem. Společnost s vlastními kancelářskými prostory má sídlo společnosti právě tam. Ale co ti, kteří cestují po světě, mimopražští podnikatelé, kteří jezdí za klienty do Prahy, či lidé, kteří pracují převážně z domova? Kancelář nepotřebují, k jejich práci patří pohyb, či jim naopak stačí počítač a připojení k internetu a mohou pracovat kdekoliv chtějí. Přesto potřebují mít sídlo firmy. Řešení přináší poskytovatelé plně vybavených kanceláří a sídel.


Zákonem dané záležitosti pro poskytování sídla

Sídlo firmy musí splňovat určité požadavky a povinnosti dané zákonem. Podívejme se společně na ty nejzásadnější. Sídlo firmy je místem, kde jsou přijímána zásadní a strategická rozhodnutí týkající se řízení, a kde se schází vedení. Záleží tedy na tom, kde majitel či jednatel tyto nejzásadnější činnosti vykonává. Z toho vyplývá, že nemusí trávit celé dny v sídle firmy, ale rozhodování o směřování společnosti a jednání s klíčovými zákazníky se musí uskutečňovat právě v sídle firmy. Musí být také reálným místem výkonu ekonomické činnosti. S tímto bodem souvisí i další definice skutečného sídla dle GFŘ, která říká, že majitel firmy musí poskytovat z tohoto místa požadovanou relevantní součinnost za účelem výkonu řádné správy daní a umožnit průběh daňové kontroly.

Vybrat si profesionálního poskytovatele sídel je důležitější, než se zdá na první pohled. Kdo nechce riskovat umístění sídla v nebytovém prostoru u nedůvěryhodného poskytovatele, měl by pečlivě vybírat. Profesionální společnosti nabízí svým klientům sídla v reprezentativním kancelářském prostředí. Společnost Scott & Weber, jako jedna z mála, umožňuje svým klientům pronajmout si také kancelář pro práci i schůzky a zasedací místnosti pro důležitá jednání.Klient sídla musí mít možnost kdykoliv se ve svém sídle setkat se zástupci úřadu. Ti ho, stejně jako kdokoliv jiný, snadno najdou. Jasné označení firmy u vstupu do budovy je totiž další povinností vyplývající ze zákona pro poskytování sídla. V případě, že přijde návštěva, a to ať už potencionální klient či úředník neohlášeně na adresu sídla firmy, vždy se mu věnuje recepční. Klienti se také nemusí trápit tím, kdo jim vyřídí korespondenci třeba během zahraniční cesty. Pro špičková centra sídel je kvalitně fungující recepce s vyškolenými recepčními, které přijímají poštu a vyřizují telefonní hovory, naprostým standardem.

Prestižní adresa zvýší image firmy

Pořád se ještě najdou firmy, které nabízejí sídlo v naprosto nevhodných prostorách. Na trhu existují  díky nízkým cenám. Jejich klienti však riskují velké nepříjemnosti, které mohou vést až ke smazání společnosti z obchodního rejstříku. Zákon říká, že jednání s klíčovými zákazníky se musí konat v sídle firmy a do bývalé kolárny, sušárny apod. by asi nikdo významného klienta nepozval. Sídlo v kancelářské budově na prestižní adrese zvyšuje prestiž.

Scott & Weber nabízí obchodní adresy pro sídla firem na šesti lukrativních adresách v Praze v reprezentativních kancelářských budovách s ideální dostupností. V kancelářských centrech o celkové ploše 6.500 m² nabízí kromě sídel, možnost pronájmu kanceláře od 10 m² až po open space pro 100 osob. Nejnovější z center společnosti Scott & Weber je Flora Office Center na Královských Vinohradech v Praze 3, další dvě najdete v historickém centru Prahy, a to v Revoluční ulici a Na Příkopě, jiná v největších kancelářských oblastech. A to v Budějovické aleji v Praze 4 a v Anděl Parku v Praze 5. Šesté centrum najdeme mimo ruch velkoměsta na Kubánském náměstí v Praze 10. Stačí si jen vybrat.