Rozhovory

Rozhovory s vámi, našimi klienty - Sylvie Neves z MCI Group

We believe that when people come together, magic happens. Tak zní motto společnosti MCI Group, největšího světového poskytovatele konferencí, kongresů a dalších eventů, která letos oslaví 30 let na trhu. V čem spočívá její kouzlo, vám prozradí Sylvie Neves, která v této společnosti působí na pozici Managing Director pro Českou republiku.

 

Co je hlavní činností společnosti MCI Group?

S pochopením strategických cílů našich zákazníků kombinujeme naši globální odbornost a vytváříme silné a inovativní zážitky, jako jsou akce, setkání a konference. Nabízíme jejich celkové zajištění od kreativy až po vyhodnocení.

Jaké je Vaše role?

Řídím pobočku v České republice. Kromě klasické administrativní činnosti je to práce, která vyžaduje komunikaci s klienty, jejich zákazníky a samozřejmě se zprostředkovateli služeb. S každým je potřeba komunikovat trošku jinak, práce tak trochu souvisí i s psychologií. Klienty vždy pozvu do Prahy, chci, aby viděli hotel a sál, kde se akce uskuteční, a další místa.  Jen tak si mohou představit, jak celá akce bude působit. Zároveň tak můžeme osobně probrat její cíle, abychom šli správnou cestou, což je zásadní moment. Mnoho lidí mi říká: “To bych chtěl/a taky dělat.” Já ale vím, že by po chvíli nechtěli. Já svou práci miluji, ale je to ten typ práce, který vás provází ve dne v noci. Není to rozhodně ideální volba pro ty, kteří chtějí jít z práce, jak se říká, s čistou hlavou a vyžaduje vysokou flexibilitu, přesto je to nádherná práce plná komunikace, kreativního myšlení, cestování…

Máte dvě menší a dvě starší děti. Jak zvládáte propojení práce a rodiny?

Práci od osobního života nejde v mém případě oddělit, a ani to není potřeba. Miluji svou práci i svou rodinu. Ani bez jednoho bych neuměla žít. Není problém odvézt syna na gymnastiku a v době, kdy cvičí, sedět v nejbližší kavárně, nebo třeba i na tribuně a pracovat z notebooku. Děti občas vezmu s sebou i do práce, třeba o víkendu nebo na přípravy akcí. Situace je to tak pro ně snazší, když si umí představit, co maminka dělá a kde je, když není doma.

S kancelářemi, které máte u nás v Anděl Park Office Center, jste spokojená?

Ano, velmi. Moc se mi líbí rodinná atmosféra, která v tomto kancelářském centru panuje. S kolegy z jiných firem se scházíme u kávy v relax zóně. Je moc fajn mít vpráci přátelskou náladu. Také, jak již jsem zmínila, někdy potřebuji jít do práce o víkendu, a to u vás není žádný problém. Můžu přijet kdykoliv a vše funguje. Kolegyně tu někdy sedí až do dvou do rána. Právě flexibilitu na Scott & Weber oceňuji nejvíce. V tuto chvíli je nás šest, ale dva lidí navíc bychom v některých momentech uvítali. Je tak možné, že se budeme rozrůstat. Je skvělé, že u Scott & Weber není problém zajistit nám vždy kancelář na míru našim potřebám.

Právě přátelskou atmosféru chceme posílit akcemi pro klienty všech center. Jednou z nich, na kterou se moc těšíme, bude na podzim společná návštěva divadla Rokoko, které bude na jeden večer patřit jen nám. Jako kancelářské centrum si nemůžeme nechat ujít adaptaci slavného britského sitcomu “The Office”. Je to jen jedna z akcí, kterých po létě plánujeme více. Jaké máte léto Vy? Máte čas někam vyrazit nepracovně?

Letní prázdniny jsou jediným obdobím, kdy můžu vyrazit na kratší dovolenou.Děti vždycky říkají: “ Mami, ty jezdíš pořád do luxusních hotelů a my jedeme podstan.” Mají pravdu. Jsem přesycená hotelového prostředí, tak nejraději vyrazím dopřírody. Akce pro klienty musí být precizní, vše musí být dokonale zajištěné, ale když jedu na dovolenou já, tak často zmeškám letadlo, nezamluvím hotel včas apod.

Jaká evropská města jsou pro konference nejžádanější?

Máme kancelář v každém hlavním městě Evropy. Zájemci o konferenci v Praze často poptávají také agentury v Lisabonu, ten je teď velmi v oblibě, ve Varšavě a v Berlíně. Konkurenční města, co se týče především ceny, jsou také Athény, Budapešť a Barcelona.

Podle jakých dalších kritérií, když vynecháme cenu, vybírají agenturu, která jim akci zařídí? Chtějí ji zařídit od A do Z?

Podle hotelu, vzhledu konferenční místnosti, atraktivity místa a podle programu. Dá se říci, že firmy, které nemají event managera, nechávají vše na nás. Ti, kteří ho mají, potřebují pouze zprostředkovat služby, a to proto, že ještě pořád v Čechách někteří dodavatelé nemluví anglicky a klienti jsou především zahraniční. Důležité je, aby se klient cítil komfortně. Když vám věří, všechno jde snadněji.

Četla jsem, že při akcích dbáte na životní prostředí. Jakým způsobem?

Ano, vždy klientovi proaktivně nabízíme tuto důležitou součást. Při akcích je obrovský odpad. Snažíme se, aby klient požadoval takové množství jídla, které se sní. Platí to i v případě tisku, snažíme se dohlížet na spotřebu energie, nabízíme alternativní dopravní prostředky. Na problematiku životního prostředí máme specialisty, kteří se zabývají jen tím. Považujeme to za velmi důležité.

Zaujalo mě také, že i konference a další akce propojujete s charitativní činností. Jak?

Snažíme se, aby výsledek charitativní části akce byl viditelný a hmatatelný. Nedávno jsme podpořili jeden dětský domov, kde jsme společně s klienty zaplatili rekonstrukci zahrady. Po skončení konference nás cca 60 lidí vyrazilo v pracovním oblečení k dětskému domovu, kde jsme vlastními silami opravili dlouhý plot, vytvořili zimní zahradu a dětské hřiště. Chtěla bych to posunout ještě dál. Líbilo by se mi, kdyby se mohly podílet i děti, pro které to vše bylo určeno, ale bohužel to kvůli bezpečnosti nevyšlo. Přesto bylo moc hezké vidět, jak děti s napětím a nadšením celou akci pozorují.

Sylvie, moc děkuji za příjemný rozhovor a přeji hodně dalších úspěchů.