Rozhovory

Rozhovor s vámi, našimi klienty - tým společnosti BearingPoint

Rozhovor s Vámi, našimi klienty

Představujeme Vám společnost BearingPoint

Na otázky odpovídá Zuzana Krajícová, Filip Saska a Jonathan Fernande

Mohli byste našim čtenářům v krátkosti představit společnost BearingPoint?

Filip: BearingPoint je společnost dodávající konzultační služby a řešení pro oblasti financí, veřejného sektoru, spotřebního průmyslu i výroby. Působíme ve 22 zemích světa, v současné chvíli máme 39 poboček a 4100 zaměstnanců. Příjmy za rok 2016 dosáhly 622 mil. EUR. Mezi naše významné klienty patří například CreditSuisse, Commerzbank, BMW, Nintendo a mnozí další.

Co je posláním společnosti BearingPoint?

Filip: Naší misí je zvyšovat hodnotu podnikání našich klientů a být jejich preferovaným dodavatelem v oblasti konzultačních služeb a obchodních řešení. Pobočka v Praze byla založena před rokem. Od té doby budujeme tým profesionálů, kteří jsou součástí projektů ve všech oblastech naší působnosti a jejichž znalosti a zkušenosti nám otevírají cestu i na český trh.

Můžete, prosím, více přiblížit, na čem pracuje tým pražské pobočky sídlící ve Scott & Weber kancelářském centru?

Filip: Jsme poradenská firma a zabezpečujeme projekty po technické, funkční a procesní stránce. Dá se říci, že při zavedení nového projektu v určité firmě sledujeme, jak proces probíhá, zda není někdo příliš zatížen, zda nejsou uskutečňovány zbytečné kroky navíc apod. Staráme se o co nejpříjemnější a nejefektivnější průběh při zavedení nového projektu.

Pobočka BearingPoint v ČR se stane mezinárodním Competency centrem, disponujícím týmem odborníků z různých oblastí, kteří se budou účastnit projektů po celé Evropě. V nejbližší budoucnosti se chystáme posílit především náš Ariba tým, zaměřující se na procesy společnosti SAP Ariba, která pomáhá řadě firem najít vhodné dodavatele.

S kancelářemi, které máte k dispozici u nás ve Flora Office Center, jste spokojeni?

Zuzana: Během své kariéry jsem dosud nikdy nepracovala v kancelářích tohoto typu. Vždy bylo pouze na nás, abychom si všechno zařídili sami. Tím pádem byl v týmu vždy potřeba někdo, kdo měl na starost záležitosti jako recepci a obsluhu návštěv, parkování a komunikaci s údržbou domu, řešení legislativních požadavků na bezpečnost a vybavení kanceláří, podporu při jednáních v zasedacích místnostech, servis tiskárny nebo kávovarů, úklidové služby a spoustu dalších věcí, o kterých se ví a jsou vidět až ve chvíli, když nastane problém. Na Floře nejen, že všechno parádně funguje, jak má, ale výrazy ‚nejde‘ a ‚neumíme‘ tady neuslyšíte. Jestliže se také potřebujete věnovat především práci a nemít plnou hlavu i stůl organizace kolem kanceláře, toto řešení vás nadchne a už se nikdy nebudete chtít vrátit do vlastního.

Filipe, jste u BearingPoint teprve krátce, jak se Vám líbí v týmu?

Filip: Cítím se tu skvěle. Pracuji v šestičlenném mladém týmu. Máme velkou oporu v Zuzaně, která zvládá neuvěřitelné množství činností a stále zaplňuje kancelář pozitivní energií. Vedení nám vychází ve všem vstříc. Vždy se snaží, abychom byli spokojeni. Mohu dát konkrétní příklad. Kolegovi zrušili let, a pokud by letěl dalším, nestihl by odletět včas na soukromou dovolenou. Vedení mu řeklo, ať letí výrazně dražším spojem, aby stihl svou dovolenou včas.

Na kancelářském centru Flora Office Center se mi líbí sportovní místnost, která byla na naše přání vybavena hrazdou. Je moc fajn se na chvilku protáhnout. Slyšel jsem, že pořádáte nejrůznější akce, to se mi líbí.

Jaké akce upřednostňujete? Předpokládám, že spíše sportovní.

Filip: Skvělý by mi přišel například volejbalový turnaj. Na něj není potřeba dlouze trénovat a je to týmová hra. Dále mě napadá úniková hra. Byl jsem na ní s kolegy z bývalé práce. Je to napínavá zábava a je velice zajímavé pozorovat, kdo zastoupí jakou roli při hře.

Jonathan: Ano, sportovní akce jsou skvělé. Zúčastnil jsem se akce, kdy se vytvořil tým Scott & Weber běžců. Jednalo se o Adra Run na pražské Ladronce. Bylo to báječné. Moc jsem si to užil. Běžel jsem nejdelší možnou trasu a byl jsem spokojený i se svým časem. Hned týden na to jsem vyrazil na další běh, kterým je City Cross Run Prague.

Zuzana: Za rok, který jsme strávili na Floře, jsme měli možnost účastnit se mnoha báječných akcí Scott & Weber, jako například zahradního grilování, víkendového běhu, valentýnských, velikonočních, vánočních a jiných oslav, divadla, masáží či dětského dnu. Není měsíce, abychom se neměli na co těšit. I když se nemůžeme z pracovních důvodů vždy účastnit, tak máme ten skvělý pocit, že se někdo stará a zajímá o to, jak se nám tu líbí.  

Tereza: Moc děkuji za skvělý rozhovor.