Akce

Reportáž z Divadla Rokoko, které patřilo pouze klientům Scott & Weber

Je středa večer. Čas, který spolu klienti většinou netráví. Ve středu 11. října tomu bylo jinak. Před divadlem Rokoko se schází klienti Scott & Weber. Všichni se s úsměvem zdraví a vstupují do budovy divadla. Sál se postupně plní a pár minut po sedmé hodině se roztahuje opona a začíná představení Kancl. Z hlediště se každou chvíli ozve hlasitý smích. Diváci se skvěle baví, herci hrají s patřičným zápalem a jsou dokonale ponořeni ve svých rolích.

Po více než hodině plné zábavy přicházejí diváci do divadelní kavárny. Je přestávka. Krásné hostesky nabízejí všem divákům welcome drink. Připraveno je i menší občerstvení. Hosté se nechávají fotografovat a sdělují si své dojmy. Potkávám jednoho z našich klientů a ptám se ho na názor. “Málokdy se směji v divadle nahlas, ale při tomto představení to nejde jinak. Jedna vtipná scéna střídá druhou. Zkrátka skvěle se bavím,” popisuje.

Diváci se vrací zpátky do sálu, aby se ponořili do děje druhé části představení. Po každém gagu následuje výbuch smíchu, jak to známe při sledování slavných sitcomů v televizi.

Po několikanásobné děkovačce zamířili diváci opět do divadelní kavárny, která patřila jen jim. Ochutnávali delikatesy, připíjeli si na zdraví a zaplnili prostor kavárny pozitivní a milou nálada. “Představení se nám líbilo natolik, že se určitě podíváme na jeho televizní verzi,” loučí se mladý pár.

Další fotografie najdete zde.