PoradnaFenomén Serviced Offices ve světě stále roste a v ČR letí

Popularita fenoménu Serviced Offices, tedy plně vybavených kanceláří, stále roste a podle výzkumů společnosti Deloitte Real Estate nic neukazuje na to, že by se její růst měl třeba jen pozastavit. Naopak. V Londýně vzrostl počet plně vybavených kanceláří za posledních 10 let o 67 procent a společnost C&W estimate uvádí, že v současné době zabírají jejich prostory v britské metropoli téměř milion metrů čtverečních, tzn. tři procenta z celkového kancelářského trhu. Chris Lewis, manažer společnosti Deloitte Real Estate, říká: “Toto výrazné zvýšení pokrytí ukazuje, jak důležitými se plně vybavené kanceláře stávají, a to nejen pro nájemníky, ale pro celý trh s kancelářemi.”

“U nás v Čechách obsazují tyto kanceláře téměř 30 000 metrů čtverečních a nabízí cca 2 500 pracovních míst. Jedná se o více než stoprocentní vzestup za posledních pět let a vzhledem k situaci v jiných metropolích očekáváme rychlý nárůst. Již v současné době napočítám dvacet sedm plně vybavených kancelářských center v Čechách. Coworkingová centra se také těší velké popularitě, najdeme jich u nás téměř sto a zabírají neuvěřitelných 50 000 metrů čtverečních,” říká Adam Zvada ze společnosti Scott & Weber, která je největším českým poskytovatelem plně vybavených kanceláří.

Plně vybavených kanceláří najdete ve světových metropolích statisíce

Uživatelé ve velkoměstech a zahraničních metropolí nedají na plně vybavené kanceláře dopustit. Najít a vybavit kancelář zabere nejméně tři měsíce času, který ušetří. Naplatí také žádné vysoké náklady a ušetří tak i peníze . Nemusí trávit dny hledáním vhodných kancelářských prostor, schůzkami s realitními makléři, vybíráním nábytku, navrhováním a instalací informačních technologií a pohovory s personálem. Stačí pouze zavolat jedné z mnoha firem, které plně vybavené kanceláře nabízejí, vybrat si tu pravou a druhý den už pracovat podle svých představ. Samozřejmostí jsou milé recepční, schopné asistentky a také IT specialisti.

Podívejte se na naši nabídku

Pražská metropole nezůstává pozadu

Na tento trend reaguje i společnost Scott & Weber, která provozuje v Praze již šest kancelářských center a několik let udává směr. Jimi pronajímané kanceláře najdete například dvakrát přímo v centru města v ulici Revoluční a Na Příkopě, v nejprestižnější pražské byznys lokalitě na Smíchově v budově Anděl Park, v největší kancelářské městské části Praze 4, a to v budově Budějovická Alej a nově také v multifunkční budově obchodního centra Atrium Flora v Praze 3. Na těchto místech si lepší občanskou vybavenost lze jen těžko představit.

Podívejte se na naši nabídku

Work-Life Balance pro všechny

Prestižní adresa, perfektní dopravní dostupnost a moderní vybavení pronajímaných kanceláří už je v dnešní době samozřejmostí. Přichází tak na řadu další aspekt, kterým je spokojenost klientů. Čím dál víc jim totiž záleží na rovnováze pracovního a osobního života. Termín Work-Life Balance patří mezi často vyhledávaný v prohlížečích a pod knihami s tímto titulem praskají v knihkupectvích regály.

Linka mezi pracovním a osobním životem je stále rozostřenější. Je to dáno nejen tím, že jsou na zaměstnance kladeny vyšší a vyšší nároky, ale i těmi na první pohled pozitivními aspekty, jakými je možnost pracovat z domova, a ne stále jen z kanceláře, flexibilnější pracovní doba, časté večeře s klienty apod.

Žít naplno i v pracovní době

Řada odborníků doporučuje žít naplno i během pracovní doby. Lidé proto v poslední době hledají kanceláře se skvělou občanskou vybaveností a s možností trávit volný čas v jejich okolí. K tomuto tvrzení se přiklání i hvězdné duo Silva a Aldenton, zakladatelé společnosti Second Home. Ti tvrdí: “Kanceláře by měly místem, kde můžete relaxovat i pracovat, protože pravděpodobně budete v práci trávit více času než vaši rodiče.”

Na jejich slova mysleli při výběru nového místa i specialisté společnosti Scott & Weber a volba padla na Atrium Flora. Nákupní galerie Flora je skvěle dopravně dostupná metrem, tramvají i vozem. Více než 130 značkových obchodů přináší příležitost nakoupit prakticky cokoliv, ještě než opustíte budovu. Za velké plus lze považovat řadu služeb, jakými jsou třeba kadeřnictví, pobočky bank, čistírny, směnárny, lékárny apod. Poslední patro obchodního domu patří restauracím a kavárnám a nechybí ani 3D kino. Milovníci sportu ocení blízkost fitness a squash center a také tenisových kurtů,” popisuje prostředí, kde již v říjnu najdete luxusní plně vybavené kanceláře, Petra Kolářová, manažerka prodeje společnosti Scott & Weber.

Podívejte se na naši nabídku

“Našim klientům tak chceme, co nejvíce ulehčit cestu k tzv. Work Life Balance, tedy ke sladění pracovního a osobního života. Snažíme se také o velkou rozmanitost v prostorách. Klienti mohou pracovat nejen v kancelářích, ale třeba i na 800 metrů čtverečních velké terase. Její velikost umožnila vytvořit také zóny pro volný čas i sport na čerstvém vzduchu. V interiéru budou mít zaměstnanci k dispozici další tři relaxační zóny: Ventiu pro neformální schůzky s kolegy, Siestu pro relaxování se sluchátky na uších a nad šálkem dobré kávy i Lentu, kde mohou porazit své kolegy ve stolním fotbálku a zahrát si Playstation,” doplňuje Magda Brzobohatá, manažerka provozu společnosti Scott & Weber.

Podívejte se na naši nabídku

Nezávazná poptávka

Zašlete nám svůj dotaz a nezávaznou nabídku obdržíte obratem nebo nás můžete kontaktovat na tel. čísle:
775 619 596
800 550 570 (zelená linka)